Nenuspėjamas kovas - taip simboliškai pavadintos Mažų miestelių krepšinio lygos atkrintamosios varžybos, kurias net 30 komandų pradėjo pirmąjį kovo mėnesio savaitgalį. O buvo išties nenuspėjama, buvo ir pergalių paskutinėmis akimirkomis, ir gana slidžių pranašumų, ir itin solidžių laimėjimų. Tik priminsime istoriją, kad net 30 taškų persvara pirmosiose rungtynėse dar tikrai negarantuoja galutinio laimėjimo serijoje.

Baisogalos krepšininkai buvo arčiausiai aikštės pranašumo perėmimo
Nuotr. Rimvydas Ančerevičius

A divizione visos komandos išsaugojo aikštės pranašumą

Iš visų atkrintamųjų varžybų tik A divizione rungtyniaujama serijoje iki dviejų pergalių ir čia itin svarbu savo aikštės pranašumas. Visos keturios komandos žaidusios namie pasiekė pergales prieš savo varžovus ir šį pranašumą išsaugojo. Didžiausiu skirtumu pergalę šventė čempionato favoritai - Kruonio Žaibas (Kaišiadorių r.) varžovus iš Parovėjos (Biržų r.) nugalėjo net 117:46, kitoms komandoms tokių lengvų rungtynių nebuvo, Narvydžiai (Skuodo r.) Juškonių KK Pauliukus (Jonavos r.) įveikė 91:73, Akmenė 91:80 nugalėjo Alytaus rajono atstovus Simno Randers-Triteksta, o atkakliausia ketvirtfinalio kova vyko Velžyje (Panevėžio r.) kur vietos Adorma-roletai Jums susikovė su į A diviziono playoffus sugrįžusia Baisogalos Auridana (Radviliškio r.).

Čia rungtynes geriau pradėjo aikštelės šeimininkai, kurie nors ir nedemonstravo itin kokybiško krepšinio pirmąją rungtynių dalį laimėjo 8 taškų persvara. Vis dėlto baisogališkiai rankų nenuleido, trečiąjį kėlinį pradėjo su visai kitokia energija, taikliai atakavo ir iš toli, taip pat pasinaudojo Velžio komandos gynybos spragomis po krepšiu ir skirtumą panaikino, bei jau patys kontroliavo rungtynių eigą. Likus žaisti penkias minutes 6 taškais priekyje dar buvo svečiai iš Baisogalos, tačiau tada Velžys kilo į lemiamą šturmą: po dvitaškį pelnė Džiugas Pelaitis ir Justas Četkauskas, tritaškį, bei metimą su varžovo pražanga pridėjo Donatas Kasarauskas ir toks aikštelės šeimininkų spurtas buvo apdovanotas pergale 65:63. Serijoje iki dviejų pergalių Velžys, Narvydžiai, Kruonis ir Akmenė pirmauja 1:0, tačiau ateinančią savaitę rungtynės jau vyks pas pralaimėjusias komandas ir situacija gali pasikeisti.

Paketuriai priverstinai žaidė išvykoje, rokiškėnams sava aikštė pergalių neatnešė

Dėl Kupiškio savivaldybės draudimo vykdyti renginius rajone Paketurių BC Devold teko savo namų rungtynes perkelti į Rokiškį, tad B diviziono aštuntfinalio rungtynės su Trakiškio Romeogym (Panevėžio r.) vyko neutralioje aikštėje. Tiesa Paketurių krepšininkams šį sezoną jau teko lankytis Rokiškio salėje, tad lankų kietumas jau buvo išbandytas. Korona (gripo) epidemijos draudimų aukomis BC Devold netapo, jie net ir neutralioje aikštelėje šventė pergalę 85:73 ir prieš ateinančio savaitgalio mačą Velžyje turės 12 taškų persvarą. Šioje poroje nugalėjusi komanda B diviziono ketvirtfinalyje susitiks su Viečiūnų Techpro (Druskininkų sav.) krepšininkai, kurie dabar ilsisi, šlifuoja derinius ir skautina savo būsimus varžovus.

Manto Vaičekausko vedami rietaviškiai pergalingai pradėjo atkrintamąsias
Nuotr. Justas Kačerauskas

Paketurių ir Trakiškio komandų susitikimas Rokiškio krepšinio mėgėjams buvo tik apšilimas, vėliau Rokiškio KKSC salėje rungtyniavo Panemunėlio Fazė, kuri priėmė gerai pažįstamus svečius iš Vabalninko (Biržų r.) ir nusileido jiems 62:79, taip pat atkaklų mačą sužaidė Obelių ir Rietavo komandos. Didžiąją rungtynių dalį priekyje buvę Obeliai rungtynių pabaigoje klydo ir galiausiai 5 taškus iš Rokiškio išsivežė žemaičiai Rietavo Plungės lagūna - 92:87.

Pagrindo šypsotis Paįstrio Kvietai netrūksta, jie labai arti pusfinalio

Paįstrys nepasigailėjo penkių pandėliečių, Širvintos šešių bugeniškių neskriaudė

Vos penkiese į C diviziono ketvirtfinalio pirmąsias rungtynes atvykę Pandėlio (Rokiškio r.) krepšininkai jau per pirmąsias rungtynes palaidojo savo viltis pasiekti stipriausių diviziono komandų ketveriukę. Pirmojoje rungtynių dalyje dar padoriai su varžovais kovoję Pandėlio krepšininkai vėliau išsikvėpė, o aukštą tempą palaikę Paįstrio Kvietos (Panevėžio r.) krepšininkai sparčiai didino savo pranašumą. Rungtynės baigėsi rezultatu 94:54 ir realu, kad Paįstrio komanda antrą sezoną iš eilės varžysis C diviziono finaliniame ketverte.

Ne ką daugiau Bugenių Ekovalio (Mažeikių r.) krepšininkų atvyko į kitą C diviziono ketvirtfinalio susitikimą Širvintose. Šešiese rungtyniavę Bugenių krepšininkai varžovams nusileido tik pirmajame kėlinyje, o vėliau rungtyniavo lygiai ir į Mažeikius sugrįžo turėdami dešimties taškų deficitą - 66:76. Šių komandų atsakomosios rungtynės taip pat vyks neutralioje aikštelėje, komandos žais Naujosios Akmenės sporto rūmuose. Priežastis ne mažiau absurdiška, negu kad Paketurių atveju, Mažeikiuose nėra sporto salės, kuri galėtų Bugenius priimti rungtyniauti savaitgaliais.

Tomo Šegamogo kompanijai prireiks stulbinamos gynybos atsakomajame mače namuose
Nuotr. Nojus Bronušas

Patriotai viena koja ketverte, o mūšis dėl Panevėžio rajono persikelia į Velžį

Skirtingai klostėsi 35+ diviziono ketvirtfinalių kovos, kurias pirmieji jau penktadienio vakarą pradėjo Akmenės rajono Patriots ir Dembavos Rezus (Panevėžio r.) krepšininkai. Pirmąjį kėlinį žymiai sėkmingiau sužaidė svečiai iš Dembavos, kurie laimėjo 26:16, tačiau tai prabudino žvėrį Akmenės krepšininkų kailyje, antrajame kėlinyje aikštelės šeimininkai tiesiog dominavo, kėlinį jie laimėjo net 30:3 ir Dembavos persvara išgaravo kaip dūmas. Po tokio nesėkmingo kėlinio Rezus krepšininkai taip ir nebeatsigavo, galiausiai pralaimėta net 48 taškų persvara 51:99 ir jeigu tokią persvarą Dembavai pavyks panaikinti atsakomosiose rungtynėse apie tai rašys visi krepšinio portalai.

Visai kitokiu scenarijumi vyko kitos 35+ diviziono ketvirtfinalių rungtynės. Atkakliausiai rungtyniavo Žiežmarių (Kaišiadorių r.) ir Kepalių (Joniškio r.) krepšininkai, kurie vos išvengė lygios rungtynių baigties, kai likus žaisti 7 sekundes taikliai krepšį atakavo Tomas Lapašinskas ir iškovojo Žiežmariams dviejų taškų persvarą 64:62.

Dar kitaip klostėsi rungtynės Smilgiuose, kurios buvo tarsi meškų kova dėl teritorijų, čia kovėsi dvi praėjusių metų finale žaidusios Panevėžio rajono komandos. Abi komandos demonstravo itin didelį fiziškumą, netrūko vyriškos rimtos kovos ir kartais atrodė, kad nedidelė Smilgių gimnazijos sporto salė tuoj sprogs nuo emocijų. Pirmojoje rungtynių dalyje gražiai tarpusavyje kamuolį skirstę Trakiškio krepšininkai susikrovė 21 taško persvarą, tačiau vėliau čempionų žaidimas išsiderino ir tuo pasinaudoję Smilgiai palaipsniui mažino varžovų pranašumą. Rungtynių pabaigoje iš solidaus Akmenų komandos pranašumo buvo likę vos vargani 5 taškeliai, tačiau Smilgių komandos paskutinė ataka baigėsi klaida, o dvitaškį su sirena smeigęs Svajūnas Rauckis padidino savo komandos persvarą iki 7 - 86:79. Vienareikšmiškai mūšis dėl Panevėžio rajono tęsis ateinantį šeštadienį Velžyje.

Geriausi savaitės pasirodymai

Geriausių pasirodymų grafose šįkart dominuoja Smilgių Veteranų komandos krepšininkai, kurie pasirodė išties efektyviai, tačiau pergalės vis dėlto komandai neatnešė.