2024-03-24 Techninė pražanga
2024-03-23 Techninė pražanga

Rugpjūčio 10 dieną Šeduvos miestelyje karaliavo krepšinis, čia vyko Lietuvos 3x3 čempionato finalinės kovos. Paaiškėjo šešių amžiaus ir pajėgumo grupių čempionai, kurie įspūdingomis kovomis užbaigė šį vasaros 3x3 čempionatą.

Elito grupės stipriausios komandos Plungė, Vilnius ir Kėdainiai
Nuotr. Arvidas Šimulis

Stipriausia komanda Plungės Garso impulsas

Praėjusiais metais vykusį Mažų miestelių krepšinio lygos čempionatą laimėjusi Plungės Garso impulso komanda šįmet savotiškai gynė šį nugalėtojų titulą, ir gynė jį sėkmingai. Plungiškiai iškovojo visas pergales, pusfinalyje jie po itin atkaklios kovos 18:16 palaužė kuršėniškius Tiek ir tereikėjo, o finale po pratęsimo pareikalavusio susitikimo 19:18 Plungės komanda įveikė Vilniaus Auch ir laimėjo Lietuvos 3x3 čempionato Elito grupę. Plungės komandai atiteko 500 Eur piniginis prizas ir čempionų titulas, antri liko Auch, treti Kėdainių Pašušvio atstovai. Čempionais su Plungės komanda tapo Ignas Razutis, Gediminas Jakštas, Modestas Jurkaitis ir Gvidas Galinauskas.

Mėgėjų grupėje rungtyniavo ir Šeduvos 3x3 krepšinio komandos

Mėgėjų grupėje čempionato favoritų triumfas

Visą čempionatą Mėgėjų grupėje dominavusi Losritos komanda jau grupės varžybose patyrė šaltą dušą, kuomet pralaimėjo jauniesiems Kretingalės krepšininkams, tačiau vėliau ši komanda skynė tik pergales ir finale 11:10 palaužusi Klaipėdos Izoton tapo Mėgėjų grupės čempione. Trečiąją vietą šioje grupėje iškovojo Molėtų rajono Giedraičių Edrimitos krepšininkai. Losritos komandą Lietuvos čempionato finaluose atstovavo Deimantas Pavlovskis, Gediminas Povilauskas, Domantas Bimba ir Darius Kibildis.

Sportpoint MVP prizą, krepšinio batelius gavo jaunasis krepšininkas iš Plungės

Sportpoint MVP - Matas Vyšniauskas iš Žemaitukų, AIBĖ rezultatyviausias Vytautas Saulis iš Auch

Kaip jau įprasta viso čempionato metu, finaluose taip pat turėjome ir geriausių krepšininkų apdovanojimus. Kiekvienos grupės geriausiems žaidėjams atiteko atminimo prizai, o dvi nominacijos buvo išskirtinės. Sportinius batelius iš Sportpoint iškovojo ir čempionato MVP krepšininku U13 amžiaus grupėje tapo Matas Vyšniauskas į pergales vedęs Žemaitukus ir per 4 žaistas rungtynes pelnęs 16 taškų. Vytautas Saulis tuo tarpu rezultatyviausiai žaidė Elito grupėje ir ten pelnė net 41 tašką, toli už nugaros palikdamas konkurentus ir iškovodamas AIBĖ 30 Eur kuponą. Rezultatyviausiu viso čempionato žaidėju tapo Domantas Šimaitis iš Kuršėnų Tiek ir tereikėjo, jis per 39 žaistas rungtynes pelnė 209 taškus.

Jaunimo grupėse dominavo Žemaitijos regiono komandos

Jaunimo grupėse dominavo žemaičiai

Puikiai čempionato finaluose pasirodė Žemaitijos jaunimo komandos. U17 amžiaus grupėje visos prizininės vietos atiteko būtent žemaičiams, pirmąją vietą išsaugojo Kretingalės krepšininkai iš Klaipėdos rajono (Šarūnas Tiškus, Rokas Tiškus, Rokas Žilinskis), kurie finale palaužė Klaipėdos Zaverą, o trečioji vieta atiteko Mažeikių atstovams Free agents. U15 amžiaus grupėje taip pat apdovanojimai iškeliavo į Žemaitiją, čempionais tapo Zavera, kurios garbę gynė Alanas Zaueras, Mantvydas Gedrimas, Edgaras Pilybas ir Matas Karbauskas, antri Plungės Like GES, o trečiąją vietą po įspūdingo mažojo finalo pelnė Skuodo Senamiests Juniors atstovai.

U13 amžiaus grupėje taip pat sulaukėme netikėtumų, sėkmingai visą sezoną rungtyniavusi Utenos U13 ekipa finale neiškovojo nė vienos pergalės ir galiausiai liko paskutinė, o pirmosios vietos vėl iškeliavo į Žemaitiją - čempionais tapo Plungės Žemaitukai (Dominykas Gotautas, Arnas Gramauskas, Matas Vyšniauskas ir Rokas Kreišmontas), vicečempionų laurai atiteko šilališkiams pasivadinusiems Vitaminu, o trečioji vieta Šiaulių atstovams Iš Pietinio.

Visos čempionato finalus pasiekusios jaunimo komandos buvo apdovanotos atminimo prizais

Tarp U11 grupės prizininkų taip pat pateko žemaičiai, tačiau čia pirmosios vietos medalius į Vilnių išsivežė reguliaraus sezono nugalėtojai AMG (Armandas Bukelskis, Motiejus Daunys, Kornelijus Snitka ir Marius Lazko), kurie finale 6:5 palaužė ir antroje vietoje paliko klaipėdiečius TEE. Trečiąją vietą pavyko užimti ir Panevėžio Lietkabeliukui, dėl trečiosios vietos įveikusiam Vilniaus 3K komandą.

Už pabalbą organizuojant čempionato finalus Šeduvoje MMKL širdingai dėkoja Šeduvos miesto seniūnijai ir seniūnui Justinui Praniui, taip pat mūsų viso čempionato ir finalų rėmėjams Aljansui AIBĖ, UAB Sportpoint, UAB Sporto kalvė, dizaino studijai MarcoLab, UAB Archicom ir visiems kitiems prisidėjusiems, priėmusiems, organizavusiems, kvietusiems ir dirbusiems vardan 3x3 krepšinio Lietuvoje.