Gegužės 25 dieną Rokiškio mieste prasidėjęs Lietuvos 3x3 krepšinio čempionatas tuoj pasieks finišo tiesiąją, jau rugpjūčio 10 dieną Šeduvoje rinksis geriausios čempionato komandos, kurios ir išsiaiškins nugalėtojus. Paskutinieji du etapai vyko Žemaitijoje Plungėje ir Šilalėje ir buvo itin svarbūs šio Lietuvos regiono krepšininkams, net keletas komandų būtent dėka gerai sužaistų šių etapų ir surinktų įskaitinių taškų gavo kvietimus į finalus.

Po pralaimėto finalo Gražvydas Mockus tryško gera nuotaika
Nuotr. Beata Štampachova

Elitas: Plungėje savo aikštės tvirtovę apgynė plungiškiai, Šilalėje - šilališkiai

Vieną stipriausių Lietuvoje 3x3 komandų turinti Plungė (Gediminas Jakštas, Ignas Razutis, Mantas Kazonas ir Modestas Jurkaitis) dar kartą įrodė savo pranašumą, savo aikštelėje plungiškiai po itin atkaklios kovos palaužė čempionato lyderius Kuršėnų Tiek ir tereikėjo bei uždirbę dar 100 įskaitinių taškų pateko į finalą. Tuo tarpu Šilalėje tarp 5 elito grupės komandų stipriausia tapo komanda Atsitiktiniai, kurios garbę gynė Martynas Šeputis, Edvinas Kurlinkus, Žygimantas Sirvydas ir Matas Jucikas, jau turnyro starte patyrė šaltą dušą ir pralaimėjo Olympiacos, tačiau vėliau jau finale susitikę su ta pačia komanda jie pasiekė įtikinamą revanšą ir apgynė savo aikštelę.

Gabrielius Pečiulis gavo Sportpoint MVP prizą U11 amžiaus grupėje

Sportpoint MVP - Gabrielius Pečiulis ir Giedrius Sakalas

Kaip jau tapo įprasta kiekviename etape neapsieiname ir be geriausių žaidėjų apdovanojimų. Plungėje Sportpoint MVP prizas atiteko pačių jauniausių U11 amžiaus grupės atstovui ir čempionų komandos lyderiui Gabrieliui Pečiuliui, o Šilalėje aiškiai aikštelėje dominavęs prizą gavo Giedrius Sakalas, kurio komanda Olympiacos laimėjo Mėgėjų grupės kovas. Primename, kad apsilankę sportpoint.lt internetinėje parduotuvėje ir pasinaudoję nuolaidos kodu 3x3lietuva gausite puikia 20 procentų nuolaidą krepšinio produkcijai.

Martynas Šeputis pelnė rezultatyviausio žaidėjo prizą, o komanda nugalėjo Šilalės etape

AIBĖ rezultatyviausi žaidėjai Mantas Kazonas ir Martynas Šeputis

Elito grupėje fiksuojami žaidėjų pelnyti taškai, o daugiausiai taškų pelniusiam krepšininkui atitenka specialus AIBĖ prekybos tinklo įsteigtas prizas - 30 Eur čekis apsipirkimui Aibės parduotuvėje. Plungės komandos žaidėjas Mantas Kazonas per penkerias žaistas rungtynes pelnė 33 taškus ir tapo laureatu Plungės etape, o Šilalėje net 44 taškus per penkerias rungtynes pelnė Martynas Šeputis ir varžovus paliko toli už nugaros.

Martyno ir draugų komandai vos 5 taškų pritrūko iki prizinės vietos čempionato įskaitoje

Į finalų traukinį įšoko ir jaunimas

U13 grupėje puikiai per paskutinius du etapus pasirodė Plungės Žemaitukai, jie laimėjo abu paskutiniuosius etapus ir su 200 taškų įšoko į finalų traukinį. U15 grupėje didelės konkurencijos dėl vietos finale nebuvo, tačiau po paskutinių turų pasikeitė lyderis, iš antrosios vietos į pirmąją pakilo Zaveros ekipa. U17 grupėje per paskutinius du etapus 140 taškų uždirbę Mažeikių Free Agents taip pat šoktelėjo aukštyn ir išsikovojo vietą finale už bortų palikdami krūvą gerų šios amžiaus grupės komandų. Bene atkakliausia vieta per paskutinius du turus vyko U11 grupėje, kur tiek 3K, tiek TEE, tiek Šiaulių Liūtų komandos atkakliai rinko įskaitinius taškus ir nors pirminiame variante 3K ir TEE liko už borto jie galų gale už atkaklumą buvo apdovanoti atsiradus papildomoms vietoms.

Visų finalo dalyvių sąrašai

U11: AMG (Vilnius), Henvida (Rokiškis), Šiaulių Liūtai, Lietkabeliukas (Panevėžys), TEE (Klaipėda) ir 3K (Vilnius).
U13: Utena U13, Rokiškio Žalgiris, Iš Pietinio (Šiauliai), Viduklė (Raseinių r.), Žemaitukai (Plungė), Vitaminas (Šilalė).
U15: Zavera (Klaipėda), And One (Utena), Žalgiris-3 (Rokiškis), Jonava, Senamiests Junior (Skuodas), Biržų Griaustinis, Like GES (Plungė).
U17: Kretingalė (Klaipėdos r.), A1 (Utena), And One (Utena), Martynas ir draugai (Šiauliai), Debeikiai (Anykščių r.), Free agents (Mažeikiai), Zavera (Klaipėda), Plata o'Plomo (Vilnius).
MĖGĖJAI: Losrita (Vilnius), Honolulu (Utena), Senamiests (Skuodas), Užpaliai 2 (Utenos r.), Pandėlio SK (Rokiškio r.), Kretingalė (Klaipėdos r.), Sakalai (Kelmė), Izoton (Klaipėda), Edrimita (Giedraičiai, Molėtų r.), Olympiacos (Vėžaičiai, Klaipėdos r.), Profesoriai (Utena), Šeduva (Radviliškio r.).
ELITAS: Tiek ir tereikėjo (Kuršėnai), Losrita (Vilnius), Pandėlio SK (Rokiškio r.), ADORMA-roletai Jums (Panevėžys), Užpaliai (Utenos r.), Honolulu (Utena), Pašušvys (Kėdainiai), Auch (Vilnius), Sakalai (Kelmė), Garso impulsas (Plungė), 43 (Jurbarkas), Olympiacos (Vėžaičiai, Klaipėdos r.).

Iš viso per 15 Lietuvos čempionato etapų čempionate spėjo sudalyvauti 347 komandos, didžiausią aktyvumą rodė Mėgėjų grupės komandos, šioje grupėje čempionato metu pasirodė net 121 komanda, mažiausiai po 28 komandas užfiksuota U11 ir U13 amžiaus grupėse.

Čempionato finalas rugpjūčio 10 dieną vyks Šeduvos miestelyje, Radviliškio rajone, čia rinksis visų grupių komandos, kurioms jau yra išsiuntinėti dalyvavimo kvietimai.